Net afgestudeerd? Op naar die eerste job.

StepStone ging praten met Elien, Anaïs en Charlotte. Zij hebben net hun diploma op zak en starten als onderwijzeres, account executive en dossierbeheerder.


24.10.2022

De luie generatie: zo wordt gen Z al wel eens genoemd. Onterecht natuurlijk. Want door (of dankzij?) de war on talent vinden zij in spoedtempo hun weg op de arbeidsmarkt. StepStone ging praten met Elien, Anaïs en Charlotte. Net afgestudeerd en méér dan gemotiveerd!

Elien: pas van school en meteen voor de klas

 

Als kind wist Elien het al … Later wou ze leerkracht worden! En die kinderdroom gaat nu in vervulling. In juni haalde ze haar diploma van Educatieve Bachelor Lager Onderwijs. Tijd om de theorie in de praktijk om te zetten.

 

Elien: “Vanaf 1 september sta ik voor het 6e leerjaar van Leefschool De Dageraad in Antwerpen. Spannend … De directie belde me onverwacht, want ik had er niet gesolliciteerd. Eén van mijn stagebegeleiders van de Karel de Grote Hogeschool had hen blijkbaar ‘getipt’. Een echte meevaller!

 

Het sollicitatiegesprek was meteen een schot in de roos. En vooral: de werking van de school en de visie van de collega’s spraken me aan. Dus toen ik de vraag kreeg om te starten, heb ik geen seconde getwijfeld.

 

Of ik niet liever nóg wat vakantie neem? Niet echt. In juni maakte ik al kennis met de kinderen van mijn nieuwe klas. En na twee maanden vakantie sta ik nu te popelen om te beginnen. Eindelijk kan ik van mijn passie mijn beroep maken!”

 

 

Ook net afgestudeerd? Ontdek de tip van Elien:

Blijf jezelf tijdens het sollicitatiegesprek. Trek iets aan waar je je goed in voelt en antwoord eerlijk. Zo merk je snel of er een klik is met je toekomstige werkgever.

 

 

 

Anaïs zit alweer achter een bureau. Een communicatiebureau.

 

Wanneer we haar eind augustus interviewen, heeft newbie Anaïs er net haar eerste echte werkdag opzitten bij iO. Een dynamisch end-to-end agency, zoals ze dat in de reclamewereld graag noemen. Ze start er als Junior Account Executive. En da’s al een hele mond vol voor een beginner.

 

Anaïs: “Mijn eerste indruk na die eerste dag? Top. Ik maakte al kennis met een heel jong en open team. Iedereen is enthousiast en kijkt er precies naar uit om met ons samen te werken. Ik zeg ‘ons’, want samen met mij zijn er ook nog drie andere nieuwe collega’s gestart. Da’s wel fijn, want je schept meteen een band én ze nemen echt de tijd om ons deftig te onboarden.

 

Ik ben natuurlijk niet helemáál nieuw. Dat scheelt. Tijdens mijn studies – een master Marketing na Handelswetenschappen – werkte ik al sinds oktober als student bij Intracto Herentals, ook deel van iO. Ik solliciteerde hier spontaan om relevante werkervaring op te doen. Vanaf april mocht ik naar de campus in Antwerpen. Zo wist ik meteen van de openstaande vacature. En van ’t één kwam het ander.

 

iO is een snelgroeiend, dynamisch bedrijf. Ik heb het gevoel dat je hier als beginner veel groeimogelijkheden hebt. Daarom wou ik meteen na mijn vakantie aan de slag.”

 

 

Pas afgestudeerd? Lees de wijze raad van Anaïs:

Krijg je de kans om tijdens je studies een stage te doen of een vakantiejob? Grijp ze dan met beide handen. Het is een cliché, maar al doende leer je wat je echt wil in de toekomst. En valt je stage tegen? Ook dán heb je weer iets bijgeleerd.

 

 

 

Charlotte: van de boeken naar het boekhoudkantoor

 

Niet alle pas afgestudeerden zijn nog broekies … Charlotte heeft er al een eerste carrière in de verkoop en dienstensector opzitten. Maar recent schoolde ze zich om tot boekhoudkundig medewerker. Met haar diploma op zak startte ze daarna meteen bij Accountants Fibam in Gistel.

 

Charlotte: “In januari 2022 studeerde ik af en op de 31e van die maand startte ik als dossierbeheerder bij Fibam. Wat ik geleerd had, zat dus nog fris in mijn geheugen. Ik keek er echt naar uit om die opgedane kennis in de praktijk om te zetten.Hoe ik zo snel een job vond? Nog vóór mijn eindexamens keek ik al sporadisch naar vacatures. Via het interimkantoor kwam ik bij Fibam terecht. Met een klein hartje ging ik solliciteren, maar ze stelden me meteen op mijn gemak.

 

Ook vandaag word ik goed ondersteund door mijn collega’s. Al doende leer ik bij en dat geeft een boost aan mijn zelfvertrouwen. Wie weet is deze job wel een opstapje naar een job als zelfstandig boekhouder. Ik weet dat ik nog een lange weg te gaan heb, maar hier krijg ik de kans om bij te leren en te groeien in mijn vak.”

 

 

Ook voor ’t eerst aan het solliciteren? Onthou het advies van Charlotte:

Laat je niet afschrikken door een jobomschrijving die niet 100 procent bij je profiel past. Heb je interesse? Solliciteer dan gewoon. En geef bij je sollicitatie meteen aan dat je nog veel moet bijleren. Alle begin is moeilijk, maar met de juiste ingesteldheid en goede begeleiding kom je er wel!

 

 

Pas afgestudeerd en op zoek naar een job?

Werk met een stappenplan

 

Ontvang onze nieuwsbrief vol tips en boeiende artikels

Wil jij graag op de hoogte blijven van het laatste carrière-advies? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en ontvang wekelijks nuttige tips voor je carrière.

Ontvang onze nieuwsbrief vol tips en boeiende artikels

Wil jij graag op de hoogte blijven van het laatste carrière-advies? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en ontvang wekelijks nuttige tips voor je carrière.